Pamiątka na komunie i przygotowania do sakramentu

W jaki sposób dzieci są przygotowane do sakramentu pierwszej komunii świętej? Za właściwe przygotowanie dzieci odpowiadają duchowni, prowadzący z nimi lekcje katechezy. To podczas nich przekazywana jest dzieciom podstawowa wiedza o religii, a podczas zajęć w kościele, trenowane jest samo przystąpienie do komunii. Ale nie tylko dzieci powinny się do tej czynności odpowiednio przygotować. To samo dotyczy ich rodziców. Niestety niewielu rodziców decyduje się na to, aby równolegle z dziećmi przygotowywać się do takiego sakramentu. Tym co najczęściej staje na przeszkodzie do tego, jest brak czasu. Jednak rodzice w inny sposób mogą sprawić, że komunia zostanie przez nich przeżywana w głęboki, duchowy sposób. Jak? Na przykład wtedy, kiedy ma być przez nich wybrana pamiątka na komunie.

Pamiątka na komunię Świętą dla chłopca

Pamiątka na komunię Świętą dla chłopca

Co powinno być taką pamiątką? Czy każda rzecz tak samo dobrze nadaje się na to, aby pełnić rolę pamiątki komunii świętej? Zdecydowanie nie. Rodzice doskonale powinni wiedzieć, co taka pamiątka ma do wykonania. Jaka jest jej rola. I co należy zrobić, aby wybrana przez nich pamiątka komunijna spodobała się dzieciom lub chrześniakom. My również staliśmy przed podobnymi problemami. Przygotowaliśmy dla państwa kilka cennych wskazówek, które mogą być pomocne podczas wybierania pamiątki na komunię dla chłopca i dziewczynki.

Stop przemocy!

Niedopuszczalne będzie kupowanie pamiątki na komunię, która obejmuje elementy agresji. A takich niestety nie brakuje na rynku. Wiele firm nic sobie nie robi z tego, czym jest sakrament komunii i reklamuje swoje wyroby, które w nijaki sposób nie pasują do tego wydarzenia. Gry komputerowe typu strzelanki, zabawkowe pistolety i wiele innych produktów, noszących cechy agresji, brutalności i braku poszanowania dla drugiego człowieka. Właśnie takich rzeczy należy się wystrzegać, kiedy zamierzamy kupić ładną i praktyczną pamiątkę komunii.

Tak dla piękna i duchowości

Pamiątka na komunię Świętą dla dziewczynki

Pamiątka na komunię Świętą dla dziewczynki

Na początek przedstawmy kilka klasycznych propozycji tego, jak może wyglądać pamiątka komunijna dla dziecka, zawierająca wszystko co potrzebne dla głębokiego przeżywania tego wyjątkowego dnia. Jedną z takich rzeczy jest oczywiście biblia. Każdy z nas powinien mieć swój własny egzemplarz biblii. Bardzo często jest to właśnie biblia, którą otrzymaliśmy przy okazji pierwszej komunii świętej. Może to być biblia w podstawowym wydaniu lub biblia ilustrowana, znacznie lepiej nadająca się dla młodszych dzieci i szybciej przemawiająca do ich wyobraźni.

Ale nie tylko biblia będzie trafnym pomysłem pamiątki komunii świętej. Oprócz niej mamy do wyboru naprawdę ciekawą i bardzo szeroką ofertę produktów, w których znajdują się również starannie wykonane odlewy gipsowe w komplecie z ramką na zdjęcie i podstawką, a także biżuteria robiona na zamówienie. Może ona przedstawiać na przykład odcisk palca, a więc być czymś zupełnie fenomenalnym i niespotykanym w klasycznych salonach jubilerskich. Taka wyjątkowa pamiątka na komunię świętą jest najczęściej dostępna tylko w sklepach internetowych, specjalizujących się w tego rodzaju produktach.

Wyszukiwane frazy:

  • wyjątkowa pamiątka na komunie swieta dla chlopca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*