Komunia święta pamiątki ? czego nie kupować

Pamiątka na komunię dla chrześniaka

Pamiątka na komunię dla chrześniaka

Dziś z nieco innej strony postaramy się spojrzeć na rzeczy, które bardzo często są kupowane jako pamiątki 1 komunii świętej. Zastanowimy się wspólnie, czy są one dobrymi wyborami, czy może jednak lepiej z nich zrezygnować na rzecz innych, bezpieczniejszych i korzystniejszych przedmiotów. Jako pierwsza pojawia się pamiątka na komunię świętą dla dziewczynki.

Lalki i inne zabawki

Czy rzeczywiście pamiątka na komunie od chrzestnej musi przybierać formę zabawek? Czy nie mogą to być inne produkty, które zapewnią dziecku wiele przyjemności, ale nie tylko przez okres dzieciństwa? Pamiętajmy, że pierwsza komunia święta jest sakramentem przyjmowanym na całe życie. A to oznacza, że również pamiątka na nią powinna być tak dobrana, aby mogła nam towarzyszyć przez kolejne lata życia. Lalki lub inne zabawki zdecydowanie do takich produktów się nie zaliczają i powinny zostać usunięte z takiego koszyka.

Ubranka

Czy komunia święta pamiątki rzeczywiście dobrze będą wyglądały, jeśli będą to ubrania? Nie negujemy tego, że dzieci, a zwłaszcza dziewczynki lubią chodzić w ładnych ubrankach. Ale czy nie ma innych okazji, aby takie prezenty im zrobić? Czy rzeczywiście pamiątka komunijna musi być tekstyliami, z których i tak bardzo szybko się wyrasta? Wiele można powiedzieć o takich pamiątkach, ale na pewno nie że przekazują uniwersalne wartości duchowe i są trwałe. W przeciwnym wypadku wszyscy przez całe życie chodzilibyśmy w ubraniach, które zostały nam podarowane jako pamiątka na 1 komunię świętą.

Pamiątka na Komunię Świętą

Pamiątka na Komunię Świętą

Elektronika

Żyjąc w czasach komputeryzacji i cyfryzacji, zaczynamy się otaczać elektroniką na każdym kroku. Jest to dla nas naturalne. Bardzo często nawet do tego stopnia, ze rozpoczynamy nieświadomie wciągać to nasze dzieci. Idealnym tego przykładem może być pamiątka komunijna w postaci tabletu, telefonu komórkowego lub tabletu. Mimo że urządzenia tego rodzaju okazują się bardzo pomocne i przydatne w codziennym życiu, zastanówmy się nad tym, czy nasze dzieci ich potrzebują. Czy naprawdę nie ma innego dobrego pomysłu, aby móc im zakupić ładne pamiątki komunijne? Wystarczy tylko rozejrzeć się nieco wkoło i zobaczymy, że do naszej dyspozycji jest wiele przydatnych i ciekawych propozycji.

Jaka pamiątką na komunię, która będzie dobrą decyzją?

Prawidłowo dobrana pamiątka 1 komunii świętej powinna być przede wszystkim trwała. Nie ma niestety nic gorszego, niż zakup pamiątki, która już po kilku miesiącach kończy swój żywot w śmietniku. Tak niestety najczęściej jest z kiepskiej jakości, tanimi prezentami komunijnymi chińskiej produkcji. Tego wszystkiego można uniknąć, jeśli odpowiednio wybierzemy dostawcę naszych pamiątek i zaczniemy ich szukać w niewielkich, rodzinnych firmach, stawiających na jakość, a później na cenę.

Ile kosztują dobrej jakości pamiątki komunijne?

Wcale nie muszą być drogie. Mając przygotowany budżet nie przekraczający kwoty 200 złotych, realna w zakupie stanie się starannie wykonana pamiątka na komunię świętą dla dziewczynki, którą może być na przykład ładna i elegancka biżuteria z wysokiej próby srebra.

Wyszukiwane frazy:

  • czego nie kupywać na komunie
  • komunia święta pamiątka
  • komunia swieta pamiatki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*