Pamiątki komunijne ? czego pragną dzieci

Doskonale znamy potrzeby dzieci, idących do pierwszej komunii świętej. Postanowiliśmy wykorzystać swoją wiedzę i stworzyć na jej podstawie listę rzeczy, które mogą się okazać wybornymi pamiątkami komunijnymi, które naprawdę warto kupować. Wśród tych przedmiotów znajdują się oczywiście takie jak biżuteria, zabawki, gry komputerowe, elektronika oraz rowery. Przeanalizujemy każdy z tych przedmiotów i odpowiemy na pytania, który z nich sprawdzi się w roli idealnej pamiątki.

Jaka powinna być pamiątka na komunię święta?

Pamiątki komunijne

Pamiątki komunijne

Musi być to taki przedmiot, który swoim wyglądem i jakością wykonania nie będzie odstawał od innych wyrobów, które są tradycyjnie kupowane z myślą o tym święcie. Czy trudno je znaleźć? Niestety tak. Jakość kosztuje, a pamiątki komunijne coraz częściej są importowane z krajów azjatyckich, będąc w ten sposób tanimi, ale raczej kiepsko wykonanymi. Czy warto je kupować? Jeżeli poważnie traktujemy sakrament, do którego przystępuje nasze dziecko lub chrześniak, to zdecydowanie nie. My polecamy wyłącznie takie produkty, które są wytworem ludzkich rąk i którym nadano odpowiednią jakość. Wierzymy że dobrze wykonana pamiątka na komunię świętą dla chłopca lub dziewczynki jest warta swojej ceny i lepiej wydać kilkadziesiąt złotych więcej, mając pewność że prezent spotka się z uznaniem obdarowanego i będzie mu towarzyszył przez wiele kolejnych lat życia.

Jakich pamiątek nie kupować?

Niektóre pamiątki komunii świętej ani trochę nie nadają się na to, aby wykorzystać ich w takim celu. Tandetne zabawki wykonane z plastiku, gry komputerowe, w których cała fabuła opiera się na agresji i ataku, a także dziesiątki innych zabawek kreowanych przez wielkie koncerny, które wmawiają nam że ich produkty to najlepszy pomysł na pamiątkę komunijną. Przed takimi zachowaniami należy się bronić, najlepiej samodzielnie analizując każdą z takich pamiątek i doszukując się w nich cech, które powinny posiadać. Co to za cechy?

Przesłanie duchowe ? pamiątka na komunię od chrzestnego to nie tylko przedmiot. To również pewnego rodzaju przesłanie, które ma zawierać informacje dla dziecka na wiele kolejnych lat. Takiego przesłanie nie znajdziemy w komercyjnie sprzedawanych artykułach, reklamowanych jako najlepsze pamiątki na 1 komunię świętą, podczas gdy w rzeczywistości są tylko tandetnymi produktami, nie oferującymi ani wysokiej jakości, ani nawet drobnej ilości sentymentu.

A może biżuteria?

Zawsze kiedy wybierana jest pamiątka na komunię dla chrześniaka, pojawia się pytanie dlaczego nie kupić biżuterii… oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki produkt trafił w ręce dziecka, które idzie do komunii. Ale czy chłopiec będzie zadowolony z biżuterii? Owszem, jeśli to będzie łańcuszek, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby mógł w nim chodzić. Podobnie będzie w przypadku zegarka. Jednakże użyteczność takiej pamiątki będzie zależała w głównej mierze od dziecka i jego preferencji. Dochodzi tu również kolejny czynnik ? dziecko po kilku latach może okazać się zbyt dojrzałe i duże, aby nadal nosić zegarek kupiony z myślą o 9-cio latku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*