Jaka pamiątka na komunię dla chrześniaka?

Zapewne jesteś dumny z tego, że twój chrześniak pójdzie do pierwszej komunii świętej. Jako jego rodzic chrzestny, na pewno chcesz mu zapewnić niepowtarzalną pamiątkę, dzięki której będzie mógł dłużej zapamiętać ten ważny dla siebie dzień. Co powinno być taką pamiątką? Zapytaliśmy wiele osób i na podstawie ich odpowiedzi, stworzyliśmy listę produktów, które są oceniane jako najlepsze pamiątki komunijne dla dzieci.

 

Gotówka ? zdecydowanie nie

 

Być może zaskakujące będzie to, że zdecydowana większość pytanych osób odpowiedziała, że wg nich gotówka to nie jest dobry pomysł na pamiątki komunijne. W uzasadnieniu powiedzieli, że pamiątka na komunię świętą dla chłopca lub dziewczynki powinna być przedmiotem, który jednoznacznie będzie kojarzył się z tym wielkim i ważnym wydarzeniem. Niestety pieniądze nie spełniają takiej roli, dlatego nie są mile widziane jako taki prezent.

 

Zabawki? Niekoniecznie

 

Równie krytycznie pytane osoby odniosły się do pomysłu, aby pamiątka komunijna była zabawką. Tutaj uzasadnieniem pojawił się argument, że pierwsza komunia święta jest zbyt ważnym i doniosłym wydarzeniem, aby pamiątka mogła mieć postać zabawki. Przedmiotu, który tylko przez kilka miesięcy będzie używany, a następnie ulegnie zniszczeniu, zgubieniu lub zostanie przekazany innym dzieciom.

 

Biżuteria? Chętnie

 

Zdecydowanie większą sympatia i przychylnością cieszyła się biżuteria komunijna dla dziewczynek i chłopców. Z naturalnych i oczywistych powodów, większy wybór biżuterii jest oferowany w odmianach dla dziewczynek. Wśród nich znajdujemy przede wszystkim łańcuszki z medalikami, kolczyki, a także pierścionki. Jednak również młodzi panowie nie powinni mieć powodu do smutku. Biżuteryjna pamiątka na komunię od chrzestnego najczęściej przybiera postać łańcuszka z krzyżykiem lub medalikiem, a w innych sytuacjach może to być zegarek. Przy tym drugim nasi ankietowani wspomnieli, że znacznie chętniej wybraliby na pamiątki pierwszej komunii zegarek wskazówkowy, niż elektroniczny. Co może być tego powodem? Naszym zdaniem fakt, że w dalszym ciągu większość z nas jest wierna tradycjom. A w niej zegarek jest klasycznym pomysłem na prezent.

Pamiątka na komunię Świętą dla chłopca

Pamiątka na komunię Świętą dla chłopca

Jeżeli w dalszym ciągu nie jesteś przekonany do tego, jaka pamiątka na komunie jest wyborną decyzją, pozwól że przedstawimy ci kilka wskazówek, którymi powinieneś się kierować przy wyborze takich produktów. Pamiętaj o co chodzi w takim prezencie. Ma to być pamiątka pierwszej komunii świętej. To oznacza, że swoim wyglądem, kształtem i jakością ma coś upamiętniać. Nie przez tydzień, miesiąc czy rok, ale zdecydowanie dłużej. Tak długo, jak teraźniejsze dziecko będzie istniało i dorastało. Pamiątka 1 komunii świętej ma być dla niego drogowskazem i podpowiedzią, jak postępować w dalszych działaniach, aby wypełniać zalecenia religii.

 

Głównymi, a zarazem najbardziej pożądanymi cechami udanych pamiątek komunijnych powinna być trwałość oraz ładny wygląd. Produkty, które spełniają oba te wymogi idealnie nadają się do tego celu i mogą bez przeszkód być wykorzystywane jako pamiątki komunijne dla dzieci i chrześniaków.

Wyszukiwane frazy:

  • jaka pamiatka na komunie
  • jaka pamiatke na komunie
  • pamiątki ślubne dla chrześniaka
  • jaka pamiątka na komunię dla chłopca
  • jak wypelnic pamiatke komunijna
  • pamiątka pierwszej komunii jaka
  • pamiątkę komunijna dla chrześniaka
  • pamiatki na komunie do chrzesniaka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*